KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16925363

nr 1692 5363

Evald Kallstenius

(1898-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1953, skärgårdsmotiv. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x73 cm

Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 7 april 2025
kl 20:00:12

7/4 19:36:32 1      Vinnande bud

Evald Kallstenius

Läs mer om Evald Kallstenius